Vítejte na stránkách Dětského diagnostického ústavu
Telefon: +420 777 722 329

Fotogalerie - Den ve vzduchu

DEN VE VZDUCHU 2015 s rádiem Kiss Proton je už 12 let největší a nejnavštěvovanější leteckou show na západě Čech. Tuto akci každoročně připravuje agentura 4PRO s.r.o. a pan Jiří Pěč, kterému patří naše poděkování. Za co? Že nám organizátoři akce každý rok umožní bezplatný vstup na akci se všemi dětmi. Letecká show je pro děti odměnovou akcí a každoročně má velký úspěch. Letos si odměnu vybraly děti z Dětského diagnostického ústavu v Plzni a naši kamarádi z Dětského domova ve Staňkově. Děkujeme.
 
A jak se nám tam líbilo? ......
V sobotu 25. dubna jsme vyrazili na letecký den. Všichni jsme byli moc natěšeni, jaké to tam asi bude. Jestli nás to vůbec bude bavit. Šli jsme na vlakové nádraží v Plzni. Odtamtud jsme museli jet autobusem, protože byly výluky, takže nejezdily vlaky, bohužel. Autobus byl fakt dost nacpaný. Museli jsme jet do vesnice jménem Plasy na letiště, kde se celá ta událost odehrávala.
Došli jsme k hlavní bráně s obrovským nápisem ‚"Vítáme vás". Dali nám všem na ruku zelený papírový náramek a mohli jsme vstoupit dovnitř. Celou dobu nám tak ukazovali různá akrobatická vystoupení všech možných letadel, dokonce i zásahové akce. Nejvíc se nám líbil Martin Šonka v akrobatickém vystoupení. Je to pilot světové série Red Bull Air race, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii kategorie unlimited freestyle. Bylo to fakt bezva den, líbil se nám. Jsme rádi, že jsme mohli jet na tuto odměnovou akci. (David Š. a Tereza H.)