Vítejte na stránkách Dětského diagnostického ústavu
Telefon: +420 777 722 329

Fotogalerie - Světový den zdraví

Dnes jsme jeli do Tesca na akci, která se konala ke Světovému dni zdraví. Studenti medicíny tam připravili několik stanovišť, kde jsme si mohli vyzkoušet naše znalosti a to, jak se cítí nemocní či postižení. Ukazovali tam resuscitaci malého kluka - masáž srdce. Také nám říkali, že když se někdo dusí, tak mu musíme zabouchat na záda, a když přestane dýchat, tak máme udělat resuscitaci. Máme třicetkrát dělat masáž srdce a dvakrát dýchnout do úst. Všichni jsme si tu masáž vyzkoušeli na figurínách, někdo na miminku nebo na větším dítěti, někdo na dospělém. Mě to velmi bavilo a moc se mi to líbilo a bylo to fajn. (Petr)

                                                                                                 
Slepci
Dostal jsem brýle na oči, abych viděl, jak vidí slepci. Nic jsem neviděl, bylo to pro mě úplně jiné, než když vidím. Pak jsem dostal na stůl knížku, kde byly obrázky a musel jsem hmatat a poznat, co je to za věc. Byl jsem v tom nejlepší, když mi říkali, že jsem uhádl všechno, ale bylo to hodně těžký. Ještě jsme si zkoušeli Braillovo písmo, to je písmo pro slepé, to bylo taky těžké. Ještě jsme se učili chodit se slepeckou holí. Já bych to nedokázal, hodně krát jsem naboural, anebo i do někoho vrazil. Taky jsem naléval vodu do hrnečku a neviděl jsem, tam byl takový strojek, že když byl plný, tak to zapípalo. (Fanda)
 
Světový den zdraví
Na dni zdraví jsme byli u stánku na kouření. Tam měli přístroj na měření kouření. Ten ukazoval za poslední 2 dny, jak moc kouříme. Ten přístroj stál 15 000 Kč. Nadechli jsme se na 15 sekund a pak jsme to vydechli do toho přístroje. Mně a dalším třem lidem to ukázalo, že jsme někdy kouřili. Myslím si, že se všem stánek líbil, mně taky. (Dan)
Čištění zubů
Dnes odpoledne jsme jeli do Tesca na Světový den zdraví a učili jsme se o ochraně zdraví a o zubech. Když si čistíme zuby, tak si musíme dát kartáček na zub a půlku dásně a zlehka děláme po zubech malinkatý kolečka a takhle si čistíme zuby. Když to budeme dělat pravidelně a dobře, tak se nám nebudou dělat kazy ani váčky. (Radek)
 
Vozíčkáři
Vozíčkáři jsou ti, kteří jsou na vozíčku. Byli jsme v Tescu a tam mě zaujalo, jak vozíčkáři nemůžou nic dělat, teda nemůžou chodit. Líbilo se mi ježdění na vozíčku, bylo to pro mě na začátku těžký, a když jsem jezdil trošku déle, tak už mi to šlo. Jezdili jsme slalom, abychom si to vyzkoušeli. A líbilo se mi, že jsme si tam mohli všechno osahat a zkusit, teda něco. A taky se mi líbilo, že jsme potom byli v „Mekáči“. (Michal)
                                                                                      
Masáž srdce
Přišli jsme k tomu tělu. Pán se ptal, kdo půjde první. Přihlásil jsem se. Kleknul jsem si a masíroval jsem to tělo. Paní vychovatelka mě chválila. Dělal jsem to dobře. Jo, ještě nám říkali, jak to máme dělat. Chválil mě i pan zdravotník. (Ondra)