Vítejte na stránkách Dětského diagnostického ústavu
Telefon: +420 777 722 329

Novinka

Akva-Tera

Akva-Tera

AKVA-TERA
Dne 14.11. jsme byli v Akva-tera v Plzni na krmení želviček. Ukazovali nám masožravé želvy a bíložravé želvy. Viděli jsme krásné plivající rybky, kterým když se hodila kořist na břeh tak po ní plivli vodu. Na konci nám pÁn ze zoo ukazoval Krajtu Královskou a mohli jsme si ji pochovat a pohladit a máme fotky z hadem. Když jsme tam byli, tak tam bylo hodně zvířat: ještěrky, pavouci, hadi atd. Bylo to krásné a moc se mi to líbylo. Bylo tam velké vedro kvůli zvířátkům, aby měli své klima, protože v Plzni nemáme takové vedro jako v džungli. Každý den je tam něco jiného - krmení piraní, krmení hadů atd. Bejt váma se tam jedu podívat, je to krásné.

Verča

Odpolední vycházka do akvatera
Byli jsme v akvateře, a bylo tam spoustu zajímavých zvířat a líbilo se mi tam. Byl tam ochotný pán, který nám měl ukázat jen krmení želv malými rybičkami. Ale ukázal nám toho mnohem víc za to, že jsme se tam chovali slušně. Potom co nám ukázal jak se krmí masožravé želvy tak nám k tomu ještě povídal spoustu zajímavostí okolo toho a když se někdo na něco zeptal tak mu rád odpověděl a vždycky se u toho rozpovídal. Pak jsme se šli podívat na krmení malých jedovatých žabek, který byli hrozně roztomilý. Kousek dál pak byli štíři, kteří byli černí, ale ve světle svítili modrou barvou a nad nimi mě zaujali pavouci, kteří se mi líbí jenom za sklem, ale do ruky bych si ho asi nevzala. Pak jsme přešli k akvárkám, kde byli rybičky, který byli krásně zbarvený. Byli tam i hadi a jednu krajtu královskou nám pak na konci vyndal a mohli jsme si jí pohladit anebo jí pochovat. Krmil tam i rybičky, které se krmily tím, že pán rozházel cvrčky po terárku a rybičky po nich stříkali vodu a pak je snědli, bylo to hodně zajímavý.


Áďa

Výlet do ZOO
V akvatera jsme byli a první věc mě zaujala želva a potom mě zaujaly piraně, ty byly nejlepší a ty jeho ryby byly nejlepší a potom ta lebka na začátku byla mega a potom mě zaujal ještě Nemo a Doris a bál jsem se pavouků a hadů dne 2019 14. 11. Byl to lukášůf den.

Akva-tera
Tak my jsme šli do akvatery, tak jsme se prošli a pak ve 16.00 hod. tam začalo krmení želv i žab a rybiček. Ryby se krmily tak, že plivaly vodu a shazovaly si jídlo cvrčky a pak ho snědly. Žáby se krmily tak, že se jím dal hmyz a oni pak tam skákaly. Když jsme odcházeli, tak se nás ten pan se zeptal, jestli chceme vidět hada a tak nám ho ukázal. Mohli jsme si ho pohladit i pochovat. Já jsem se bál, ale pak jsem si ho pochoval a docela se mi to líbilo. Šel bych tam ještě a ten pan byl fajn a byl v pohodě a hodně nám toho ukázal.


Dan

Fotogalerie