Vítejte na stránkách Dětského diagnostického ústavu
Telefon: +420 777 722 329

Novinka

Výlet do divadla V Boudě

Výlet do divadla V Boudě

Loutkové divadlo „V boudě“ bylo super, hrají v něm naše paní recepční Jerešová a pan etoped Fládr z dětského diagnostického ústavu.
Když jsme tam přišli, uvítala nás tam mladá a hodná dáma a pak začala hudba a celé představení. Představení bylo zajímavé i pro mě a to jsem třináctiletý puberťák. Po představení jsme byli panem etopedem pozváni do zákulisí, aby jsme se podívali na to, co dělají vodiči. Vodiči jsou lidé, kteří vodí ty loutky. Po tom, co jsme přišli na jeviště, tak jsme dostali instrukce, že máme dávat pozor, abychom na nic nešlápli a aby ty vyšší jako já, jsme se nebouchli do hlavy, protože tam visí spousta světel a podobných věcí na zpestření vystoupení. Potom, co jsme tam přišli, tak nám pan Fládr půjčil do ruky loutky, které hrály v představení a mohli jsme si vyzkoušet, jak se loutky ovládají a co se musí rukama dělat, aby se loutka podívala třeba nahoru, a není to vůbec lehké. Když už si všichni vyzkoušeli, jak se co ovládá, tak jsme byli ponaučeni o tom, jak se loutky uklízí a převážejí. Pak jsme se šli podívat do skladu různých loutek a kuriozit, pak jsme se šli zapsat a poděkovat za vystoupení do velké červené knihy. A to byl konec našeho sobotního výletu do divadla „V Boudě“.

Daniel

 

Včera jsme šli do loutkového divadla V Boudě. Hráli tam kocour Pětivousek a bylo to dobrý, ale ještě před tím než jsme tam šli, tak jsme byli na prolejzačkách. Na takový velký pyramidě provazový a většina z nás vylezla až nahoru a byly tam i kolotoče.
Ale pak jsme už šli do toho divadla a bylo tam celkem dost lidí, ale převážně maminky s dětma, ale i tak kravál tam nebyl a bylo to tam v pohodě.
V tom divadle hraje herec z filmu „S Tebou Mě Baví Svět“.
A ti lidé, kteří vodí ty loutky, tak se jim říká vodiči a my tím, že máme nějaký ty výhody, tak jsme se mohli jít kouknout do zákulisí a mohli jsme si zkusit, jaký je to vodit ty loutky a ono to tak lehký, jak se zdá, není.
Hrály tam loutky - babička, myslivec, kos, liška, kocour Pětivousek a pejsek a ještě měsíc.
A bylo tam super. Dostali jsme tam knížku, do který jsme mohli napsat, co by jsme chtěli příště. A ještě jsem zapomněl, že tam byl Kašpárek a Dupák, ale pak už jsme šli a to je vše.

Matyáš


Takže my jsme byli v loutkovém divadle. Na začátku jsem si myslela, že to bude pro miminka ale... Pak když to začalo, tak to bylo super, i ty loutky byly zajímavý. Dávali pohádku „Kocourek Pětivousek“. Pětivousek utekl do lesa, protože nechtěl bejt pořád ve vesnici. A tam potkal kose jménem PinkPink a ten varoval Pětivouska na lišku, která je zlá, prolhaná, zvědavá a prostě nebezpečná pro les. Kocourek Pětivousek řekl: Nebojím se jí, já jí obelstím víc než ona mě, haha. Pink na to odpověděl: Když si to myslíš Pětivousku. A on jí obelstil tím, že jí poslal do jeho chaloupky, kde byla babička a pejsek a ty jí chytili. Na konci tam přišel kašpárek a povídal, ať zakřičíme AHOJ a pak si dělal legraci z naší paní vychovatelky Beránkový z DDÚ, že má taky křičet AHOJ. Takže to bylo super a podle mě bych tam ráda ještě šla.


Sára

 

Fotogalerie